Skip to content Skip to footer

Edukacja muzealna

Programy realizowane przez Muzeum dostosowane są do indywidualnych potrzeb naszych gości i stwarzają nie tylko możliwość pogłębienia wiedzy na temat sztuki i kultury, ale również spojrzenia na nie w niestandardowy sposób. Muzea mają ogromny potencjał edukacyjny. Właściwie jednak kiedy oprowadzani jesteśmy przez przewodnika, słuchamy wykładu, uczestniczymy w warsztacie.

Należy ją zaprezentować widzowi w taki sposób, aby najłatwiej ją zrozumieć. Zasadnicza jest tu treść

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników sztuki do wzięcia udziału w warsztatach muzealnych. Warsztaty są połączeniem twórczej zabawy z historią i sztuką. 

Głównym celem wszystkich działań edukacyjnych jest pomoc w interpretacji dzieł sztuki prezentowanych na ekspozycjach oraz podczas wystaw czasowych. Jednym z najważniejszych założeń naszej pracy jest nie tyle przedstawienie gotowych rozwiązań, co próba przekazania narzędzi niezbędnych w poznawaniu świata sztuki.

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.