Muzeum Zbrojownia zaprasza dzieci i młodzież na Ferie z Żółtą Damą !

W ferie zimowe zapraszamy na oprowadzenie tematyczne po naszych ekspozycjach. Razem z naszymi przewodnikami podzielimy się wiedzą oraz wspólnie poznamy muzeum. Zajęcia przygotowane dla dzieci i młodzieży to wspaniała okazja do zwiedzenia zamku i odkrycie jego tajemnic…

Tematy oraz terminy zajęć:

1-2 lutego
Od rycerza do żołnierza

Ile koni mógł mieć rycerz ? Czy muszkieterowi potrzebna była musztra ? Co to jest kapitulacja ? Po co żołnierzowi bagnet ? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziecie podczas zajęć na głównej ekspozycji muzeum, gdzie wspólnie postaramy się odpowiedzieć na pytanie – po co człowiek walczy ?

 

3 – 4 lutego
Etos i kultura Rycerska

„Jakoż nie ma godniejszego stanu ludzkiego serca i ducha, któryby bardziej powołany był w płodności swojej: zacność rodzić, miłość ojczyzny krzepić i sumienność powołania swego sprawować.”

Przybądź do liwskiego zamczyska, odpowiedz na wezwanie, poznaj co znaczy być prawdziwym rycerzem. Sprawdź czy jesteś godzien dołączyć do tego szlachetnego zakonu.

8-9 lutego.
Legendy zamkowe

Szlachetny rycerz i sprytna obrona zamku. Kasztelanowa liwskiego zamku niesłusznie oskarżona o zdradę. Diabeł pilnujący skarbu królowej Bony. Czy starczy Ci odwagi, żeby poznać legendy i opowieści zamku w Liwie ? Razem z nami odkryj tajemnice średniowiecznych zamkowych murów.

10 -11 lutego
Napoleona Bonaparte i jego czasy

Jak zostać cesarzem nie rodząc się w cesarskiej rodzinie? Czy Napoleon miał coś wspólnego z archeologią? Czy warto atakować Rosję zimą ? Największy wódz Europy XIX w. na wystawie „Dał nam przykład Bonaparte. W 200 – lecie śmierci Napoleona ”.

 

Zaczynamy o godzinie 11.00

Oprowadzanie w cenie biletu (14 normalny, 8 ulgowy, środa – bezpłatnie)

Ilość miejsc ograniczona.

Zapisy pod numerem telefonu 25 792 57 17 oraz pod adresem zbrojownia@liw-zamek.pl.

Więcej informacji numerem telefonu podanym powyżej.

 

Do zobaczenia w Liwie !

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.