Festyn Historyczny „Rycerskie Średniowiecze”

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Festyn Historyczny na Zamku w Liwie.

Festyn Historyczny to impreza artystyczno-edukacyjna, dedykowana szczególnie nauczycielom i uczniom ze szkół podstawowych. Jest to kontynuacja tradycji znanego części z Państwa Festynu Archeologicznego organizowanego na zamku w latach 2003-2013.

W roku 2020 chcemy zabrać uczestników Festynu w podróż w czasie do średniowiecza. Epoka ta kojarzy się z dzielnymi rycerzami i pięknymi księżniczkami zamieszkującymi niedostępne zamczyska; legendami o smokach, wróżkach i elfach, ale to tylko część jej barwnej historii. Rąbka tajemnicy uchylimy prezentując średniowieczną sztukę i rzemiosło, modę, kuchnię i muzykę. Wiele emocji wzbudzą zapewne pojedynki rycerzy. Można będzie także przymierzyć ich bojowy rynsztunek. Młodzi wojowie spróbują szczęścia w strzelaniu z łuku. Kowale i garncarze odkryją tajniki swego ciekawego rzemiosła. Przeprowadzimy też szybki kurs tańca dworskiego. W piwnicach gotyckich czekać będą na Was duchy zamkowe. Wszytko to, i jeszcze więcej, czeka w urokliwym otoczeniu średniowiecznej warowni położonej w pięknej dolinie rzeki Liwiec. Do zobaczenia na zamku w Liwie w dniach 1-3 czerwca!

Więcej informacji tutaj : kilk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego