Festyn Historyczny „Rycerskie Średniowiecze”

 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa na Festyn Historyczny na Zamku w Liwie.

Festyn Historyczny to impreza artystyczno-edukacyjna, dedykowana szczególnie nauczycielom i uczniom ze szkół podstawowych. Jest to kontynuacja tradycji znanego części z Państwa Festynu Archeologicznego organizowanego na zamku w latach 2003-2013.

W roku 2020 chcemy zabrać uczestników Festynu w podróż w czasie do średniowiecza. Epoka ta kojarzy się z dzielnymi rycerzami i pięknymi księżniczkami zamieszkującymi niedostępne zamczyska; legendami o smokach, wróżkach i elfach, ale to tylko część jej barwnej historii. Rąbka tajemnicy uchylimy prezentując średniowieczną sztukę i rzemiosło, modę, kuchnię i muzykę. Wiele emocji wzbudzą zapewne pojedynki rycerzy. Można będzie także przymierzyć ich bojowy rynsztunek. Młodzi wojowie spróbują szczęścia w strzelaniu z łuku. Kowale i garncarze odkryją tajniki swego ciekawego rzemiosła. Przeprowadzimy też szybki kurs tańca dworskiego. W piwnicach gotyckich czekać będą na Was duchy zamkowe. Wszytko to, i jeszcze więcej, czeka w urokliwym otoczeniu średniowiecznej warowni położonej w pięknej dolinie rzeki Liwiec. Do zobaczenia na zamku w Liwie w dniach 1-3 czerwca!

Miejscem imprezy jest ogrodzony teren podzamcza oraz komnaty w wieży bramnej i w piwnicach gotyckich. Warsztaty rzemieślnicze rozlokowane zostaną wokół podzamcza. W trakcie jej trwania odbywają się pokazy walki i uzbrojenia. Przez cały czas imprezy rzemieślnicy prezentują swoje umiejętności. Prowadzący imprezę zaprasza do stanowisk na pokazy, komentuje zdarzenia i zapowiada kolejność atrakcji. Na terenie zlokalizowany będzie punkt gastronomiczny, medyczny, kramy z pamiątkami, toalety- kabiny toi – toi.  Impreza posiada oprawę muzyczną oraz prowadzącego.

UWAGA: Bilet wstępu na Festyn uprawnia do korzystania z  atrakcji na podzamczu, wieży  i w piwnicach. Natomiast zwiedzanie ekspozycji muzealnej w budynku dworu jest płatne.
Liczba dziennych wejść do zbrojowni ze względu  na dużą ilość gości jest ograniczona.
Możliwość zwiedzania i kolejność wejść w danym dniu ustalana będzie według zgłoszeń poszczególnych grup. Zapraszamy do wcześniejszych zgłoszeń!

 

Cennik

 • bilet wstępu na Festyn dla grup zorganizowanych (od osoby) – 25 zł;
 • bilet wstępu do muzeum (od osoby) – 5 zł;
 • przewodnik po muzeum (od grupy) – 40 zł;
 • opiekunowie grup wejście bezpłatnie;
 • osoby niepełnosprawne wejście bezpłatnie;
 • bilet wstępu na Festyn dla osób indywidualnych : – 30 zł
 • bilety wstępu do muzeum dla osób indywidualnych – według aktualnego cennika :
  http://liw-zamek.pl/zwiedzanie/cennik/
  (wstęp do wieży i galerii w piwnicach gotyckich – w ramach biletu na Festyn)

Zachęcamy do zapoznania się szerzej z ofertą : plik tutaj

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.