Ks. Stanisław Drąg
– 50 lat –
Kapłan i Artysta

 

Ks. Stanisław Drąg urodził się w 1941 roku w Kałkowie koło Ciepielowa. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym w Sandomierzu.
W latach 1968 – 1972 studiował na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim teologię i historię sztuki ze specjalizacją konserwacji zabytków. Od 2004 do 2016 roku był proboszczem parafii św. Trójcy w Grabowie nad Pilicą. Rysunki, akwarele, obrazy olejne, a przede wszystkim ikony ksiądz kanonik tworzy od ponad pół wieku. Swoje prace prezentował m.in. w Muzeum Sztuki Współczesnej w Radomiu, Seminarium Duchownym w Sandomierzu, Muzeum Historyczno — Archeologicznym w Ostrowcu, Muzeum im. Kazimierza Pułaskiego w Warce, Zamku Książ koło Wałbrzycha.

Od 25 maja w zamkowej galerii „Podziemie” w Liwie ks. kanonik Stanisław Drąg zaprezentuje autorską wystawę ikon zwanych przez Niego „deskami do nieba – wieczorną i nocną modlitwą ukrytą w malowanych deskach”.

Zapraszamy do galerii zamkowej w Liwie w sobotę 25 maja o godzinie 12.00
na wernisaż wystawy i spotkanie z Autorem.

 

 

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego