Zapraszamy wszystkich na nocne zwiedzanie muzeum !

Już w tę sobotę od godziny 18.00 Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie otworzy swe bramy dla wszystkich spragnionych wiedzy i wrażeń.

O godzinie 18.00 prelekcja Dawida Kołodyńskiego o gotyku – „Gotyk i jego inspiracje w sztuce”
19.00 – Artur Rogalski opowie o przygodach Michała Jackowskiego — uczestnika wojen napoleońskich oraz powstania listopadowego w prelekcji „ Michał Jackowski — od Berezyny do Liwa”

O godzinie 21.00 zamek gościć będzie Teatr Amatorski w Węgrowie, który zaprezentuje spektakl „Nie śluby — nie bój się kochać”. Spektakl oparty na „Ślubach Panieńskich” Aleksandra Fredro będzie można oglądać w scenerii zamkowego dziedzińca.

Wszyscy, którzy przybędą na zamek, będą mogli również bezpłatnie zwiedzić ekspozycję broni Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie, nowo otwarte piwnice Domu Wielkiego z wystawą „Trudne dzieje liwskiego zamku” oraz wejść na zamkową wieżę, gdzie gościmy wystawę z Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie „Azjatycka Zbrojownia”.

Muzeum otwarte do bezpłatnego zwiedzania od godziny 18.00 do 22.00, piwnice gotyckie i wieża zamkowa od godziny 18.00 do 20.00.

Z powodu nieprzewidywalnej pogody (możliwe burze z obfitymi opadami) muzeum zastrzega sobie prawo do zmian w programie.

Zapraszamy !

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego