Od początku listopada do końca miesiąca w Galerii „Podziemie” w piwnicach gotyckich podziwiać można obrazy Piotra Śmiecha.
Jak sam Autor mówi o sobie:

Urodziłem się w 1966 r. w Parczewie. Prawdopodobnie szarość życia w latach 70-tych spowodowała, że lubiłem spędzać wolny czas przy malowaniu farbami plakatowymi i rysowaniu. Moje pierwsze spotkanie z malarstwem olejnym miało miejsce na plenerze malarskim w Białce k/ Parczewa w 1987 r., organizowanym przez Parczewski Dom Kultury. Poznałem tam wielu wspaniałych twórców, którzy „zarazili” mnie swoją pasją i spojrzeniem na otaczający, a wcześniej niedostrzegany przeze mnie świat. Od dawna zafascynowany jestem literaturą i kulturą ludową Rosji i Ukrainy, co staram się oddać w moim malarstwie. Jestem członkiem Stowarzyszenia Twórców Kultury Nadbużańskiej we Włodawie. Od kilku lat uczestniczę w jarmarkach i targach rękodzieła artystycznego Lubelszczyzny i Mazowsza.

A my, na podstawie aktualnej ekspozycji w galerii liwskiej możemy potwierdzić, że obrazy Pana Piotra Śmiecha są bogate kolorystycznie, oryginalne w formie i tematyce i budzą autentyczne zainteresowanie.

Zapraszamy !

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego