Muzeum odwiedziły przedstawicielki Zarządu Województwa Mazowieckiego,  Panie: Elżbieta Lanc i Janina Ewa Orzełowska oraz Pani Katarzyna Wieczorek dyrektorDepartamentu Nieruchomości i Infrastruktury Urzędu Marszałkowskiego, wraz  ze Współpracowniczkami,  aby w imieniu Województwa Mazowieckiego sfinalizować podpisanie umowy kupna i przekazanie w użytkowanie Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie działki położonej przy ulicy Stefana Batorego,  pomiędzy ulicą Nowomiejską i zamkiem.

Od wczoraj liwski zespół zamkowy powiększył swój obszar o 30 arów. Urządzimy tam miejsca parkingowe, rozszerzając także pole namiotowe. W pozyskanym wraz z działką zabytkowym budynku drewnianym – po jego translokacji na nowe miejsce na którym nie będzie (jak dotąd to miało miejsce) zasłaniał zamku-   zamierzamy urządzić ekspozycję etnograficzną.

Jesteśmy bardzo wdzięczni  marszałkowi Województwa Mazowieckiego Panu Adamowi Struzikowi i Zarządowi województwa za dotychczasową pomoc i opiekę nad zamkiem oraz  zakup działki ważnej dla nas działki z funduszy Samorządu Województwa mazowieckiego.  Wczorajszy dzień wieńczy rozpoczęte jesienią 2017 r. zadanie „Park Kulturowo-Historyczny przy Zamku Książąt Mazowieckich w Liwie”, którego realizacja  otwiera nowe możliwości rozwoju zamku w Liwie jako jednostki kultury i atrakcji turystycznej, przyciągającej  dzięki temu coraz większą liczbę odwiedzających.

 

Lanc Elżbieta – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Orzełowska Janina Ewa – Członek Zarządu Województwa Mazowieckiego
Raboszuk Wiesław Mariusz – Wicemarszałek
Rajkowski Rafał – Wicemarszałek

dyrektor: Roman Postek

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego