Imprezy cykliczne

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest współorganizatorem dwóch corocznych imprez
— Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego oraz Międzynarodowego Turnieju Smaków.

 

Od roku 2001 na Zamku w Liwie odbywa się ogólnopolski turniej rycerski, w którym w szranki staje kwiat rycerstwa polskiego. Liczne atrakcje — pokazy walk pieszych i konnych, konkurs strojów, jarmark średniowieczny, warsztaty rzemiosła historycznego oraz pokaz ogni sztucznych nadają turniejowi niepowtarzalny charakter. W pełnej emocji i efektownej pełnokontaktowej walce rycerze rywalizują o tytuł Fechmistrza Liwskiego — okuci w zbroje wojownicy uzbrojeni w niezawodne miecze co roku swoimi wyczynami przyciągają tłumy widzów.

Zamek w Liwie jest też miejscem, w którym można stać się świadkiem kulinarnych zmagań o Kielich Wojciecha Wielądko na szlaku Wielkiego Gościńca Litewskiego. Bogate w tradycje kulinarne pogranicze polsko-litewskie oferuje regionalne potrawy dając w efekcie niebanalny przegląd smaków. Imprezę uświetniają pokazy mistrzów kuchni, degustacje potraw i konkursy związane ze szlakiem Wielkiego Gościńca Litewskiego: od Warszawy przez Mazowsze, Podlasie, Białoruś aż do Wilna. Regionalna kapituła przy Mazowieckiej Regionalnej Organizacji Turystycznej wyróżniła Międzynarodowy Turniej Smaków na Zamku w Liwie jako jeden z pięciu najlepszych produktów Mazowsza w 2016 roku.

 

Międzynarodowy Turniej Smaków

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego