Galeria „Podziemie”

Galeria wystaw czasowych w piwnicach gotyckich

Podziemia historycznego Domu Wielkiego, wyremontowane w 2018 i 2019 r. mieszczą obecnie Galerię wystaw czasowych „Podziemie”  (dwie komnaty) oraz galerię stałą (jedna komnata)
prezentującą  makietę zamku z Przygródkiem oraz artefakty znalezione przy zamku podczas prac archeologicznych.

Obecnie w galerii obejrzeć można:

wystawę fotograficzną Pani Moniki Pakulak „Ponad to co widzialne”

– realistyczną makietę zamku- dzieło Adama Świtlaka (widok założenia zamkowego z Przy gródkiem z 1556 r. – to były czasy!) oraz zaliczyć spotkanie z tajemnicami zamku.

 

Wstęp do galerii bezpłatny

Zapraszamy !

 

MONIKA PAKULAK
„PONAD TO CO WIDZIALNE”

Urodziłam się w 1974 r. w Warszawie. Od 1978 r. do 2012 r. mieszkałam w Dąbrowie Górniczej. Od  października 2012 r. mieszkam w gminie Grębków. Od lat młodzieńczych pasjonuje mnie fotografia. W 1992 r. uzyskałam tytuł czeladnika fotografii. W  2001 r. obroniłam magistra administracji publicznej w warszawskiej Wyższej Szkole Businessu i Administracji.

Fotografia to moja pasja, a ulubione tematy, to: przemijający czas, dynamika ruchu, przyroda. Moje motto to, cytując za Robertem Bresson, „Fotografując, staraj się pokazać to, czego bez ciebie nikt by nie zobaczył”. Dlatego też fotografując zawsze kieruje się ekspresją chwili, światła i miejsca, w którym widzę to, czego nie dostrzega zwykły  przechodzień. Mój dotychczasowy dorobek, to zdjęcia o  tematyce dziecięcej, opublikowane przez Krajową Agencję Wydawniczą w  Katowicach w  1992 r. w książce p.t. „Pielęgnuję i  wychowuję moje dziecko” Laurence’a Pernoud oraz krajobrazowo – przyrodnicze opublikowane w czasopiśmie p.t.  „Pokochaj Fotografie” nr 19/2014. W  czerwcu 2011 r. znalazłam się wśród laureatów konkursu „Szlak Zabytków Techniki Województwa Śląskiego w obiektywie” organizowany przez Muzeum Sztygarka w Dąbrowie Górniczej.

Moje prace były wystawiane w różnych Centrach Kultury m.in. w Dąbrowie Górniczej, Będzinie, Mysłowicach, Warszawie, Węgrowie oraz w Zamku w Liwie.

 

Więcej informacji na stronie:   www.monikapakulak.pl

 

 

 

 

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest samorządową instytucją kultury której organizatorem jest Samorząd Województwa Mazowieckiego