Skip to content Skip to footer

XX Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny na Zamku w Liwie !
19 sierpnia A.D. 2023

Od 2001 roku zamek w Liwie staje się w sierpniowe popołudnie areną walk najmężniejszych i najbardziej cnotliwych rycerzy. Co roku echo ideału rycerskich cnót rozbrzmiewa w murach starego zamku i zdaje się być postawą wielce pożądaną i potrzebną również we współczesnym świecie. Niesłabnąca popularność tego wydarzenia jest na to dowodem.

Tym bardziej z przyjemnością ogłaszamy, że Tegoroczny, XX Turniej Rycerski na Zamku w Liwie odbędzie się 19 sierpnia.

Patronką Turnieju jest pochodząca z Litwy księżna Anna z Radziwiłłów  – dobrodziejka ziemi liwskiej, władczyni Zamku w Liwie.

Bajeczną oprawę zapewnia naturalna, sielska sceneria Doliny Liwca, piękne dworskie stroje, średniowieczna muzyka, odgłosy uderzeń rycerskiego oręża oraz pokazy średniowiecznej artylerii.

Książęcy zamek od ponad dwóch dekad gości w swych murach pasjonatów i miłośników historii i rekonstrukcji historycznej. Zapraszamy Państwa na niepowtarzalną przygodę, gdzie zapoznacie się z  fenomenem legendarnego średniowiecza i ciekawą historią zamku książąt mazowieckich w Liwie.

Poniżej galeria zdjęć z poprzedniego, XIX Turnieju Rycerskiego.

Do zobaczenia w Liwie !

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dla wystawców:

XX Turniej Rycerski o Pierścień Księżnej Anny na Zamku w Liwie

Mamy przyjemność zaprosić na tegoroczny Turniej w Liwie !

19 Sierpnia 2023SobotaShare

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.