Skip to content Skip to footer
Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NIEBO Jarosława Tomasza Kłosa – wernisaż wystawy

10 czerwca 16:00 17:00 CEST


NIEBO
Fragmenty, architektury, chmury

„NIEBO, gdzie horyzontalność nie zaprzecza wertykalności. Niebo jako świadomość estetyczna, prowokowana unikalnym światłem. Niebo, gdzie Medytacja nie zaprzecza imaginacji. Niebo nie jest rekwizytem pamięci. To nadzwyczajna realność światła, koloru, harmonii. Wyrównywanych napięć. Równowagi elementów. Obserwując sferę niebieską, nieustannie w swoich tęsknotach, w wyobraźni uprawiamy coś w rodzaju duchowej archeologii. Czas przeszły, teraźniejszy i przyszły zacierają się. Udzielają nam na chwilę lekcji zachwytu. Olśnienia. Czas przyszły jest mistyfikacją, najwyżej wyobrażeniem. Teraźniejszy tylko mgnieniem, które od razu staje się przeszłością. Rozstawanie się z widzianymi fragmentami nieba jest uczuciem towarzyszącym nam przez całe życie. Eksponowane na wystawie fotografie utwierdzają mnie w przekonaniu o wyjątkowości każdej sekundy. Narracyjna nieskończoność niesie.

Rozgałęzia. Krzewi. Drzewi. Bez końca.

Nad sobą mam niebo, nie dach! Niebo nie kopiuje uszu, oczu, ust, nosów. Nie rozgranicza światów na realny, nierealny. Przez to być może jeszcze bardziej określa uczucie autentyczności sensorycznych doznań. Mistyczną, niewyczerpaną kreatywność natury. Fotografie nieba nie są portretem skończonym. To dopiero pierwsza odsłona?. Niebo wobec nieba. Epizod wobec epizodu. Zdarzenie wobec zdarzenia. Fragmenty. Architektury. Chmury.

…im bardziej zbliżam się do Nieba, tym bardziej oddalam się od raju…”Jarosław Tomasz Kłos – artysta, poeta, grafik, fotograf, muzyk, wydawca, dziennikarz, podróżnik i społecznik. Od trzydziestu kilku lat mieszka w Alpach Fracuskich. Ponad dwadzieścia lat pracował w gazecie codziennej “Dauphine Libèré”. Przez osiem lat dyrektor artystyczny prywatnej galerii sztuki współczesne “Bateau-Lavoir” w Grenoble. Założyciel i członek formacji (septet) jazzowo-funkowej “Jazz-Baba -Ryba-Band”. Współpracował i koncertował także z trio “Continuum” i międzynarodowym kwartetem “Zombi”.
Członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Dziennikarzy w Brukseli. Aktualnie, niezależny twórca, także społeczny organizator (często wspólnie ze środowiskiem polonijnym) projektów związanych z promocją polskiej kultury i sztuki. Autor czterdziestu kilku wystaw indywidualnych (pastel, rysunek, fotografia) i autorski udział w wielu wystawach zbiorowych (Francja, Polska, Niemcy, Włochy). Jego prace znajdują się w zbiorach prywatnych i kolekcjonerskich

– Polska, Francja, Niemcy, USA, Włochy, Finlandia, Szwajcaria, RPA –

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.