Przejdź do treści Przejdź do stopki

Od 19 do 23 lipca na zamku odbywał się Festiwal Dramatów Fredry.

Festiwal zorganizowany został w związku z ustanowieniem przez Sejm 2023 roku – Rokiem Fredrowskim ze względu na 230. rocznicę urodzin pisarza.

Aktorzy wystąpili na zamkowym dziedzińcu, który na ten czas zmienił się w teatralną scenę. Artyści cały tydzień pracowali nad adaptacją komedii Mistrza. Kulminacją był weekend, kiedy wystawione zostały następujące spektakle:

  • „DAMY I HUZARY” 21 lipca (piątek) o godzinie 20.00 w wykonaniu Teatru Amatorskiego w Węgrowie

  • „KLĄTWY PANIEŃSKIE” (na podstawie ”Ślubów panieńskich”) 22 lipca (sobota) o godzinie 20.00 w wykonaniu krakowskiego Teatru Magnes

  • „ZEMSTA” 23 lipca o godzinie 19.00 – premiera w wykonaniu obu teatrów oraz gości.

W niedzielę odwiedził nas Jan Peszek, znakomity aktor filmowy i teatralny, pedagog teatru oraz reżyser – poprowadził warsztaty aktorskie, a o 18.00 spotkał się z publicznością.

Spektakle zobaczyło łącznie ponad 700 osób. Dziękujemy za tak liczne przybycie.

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Przejdź do treści