Skip to content Skip to footer
Na wystawie zaprezentowaliśmy kilkaset eksponatów ze zbiorów prywatnych polskich kolekcjonerów oraz muzealia przechowywane w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.
 
Zwiedzający mogą podziwiać: posążki, rzeźby, dokumenty, ryciny, obrazy, odznaczenia i broń, szable wszystkich armii walczących ze sobą na początku XIX w., unikatową cynową manierkę z 1812 r., przepiękną kameę z popiersiem Napoleona pochodzące z bogatych zbiorów p. Sławomira Stępnia.
 
Kilkadziesiąt pocztówek związanych z życiem Cesarza oraz historyczne bagnety z czasów napoleońskich ze zbiorów p. Macieja Prószyńskiego, wybitnego znawcy i kolekcjonera bagnetów.
 
Biżuterię patriotyczną oraz guziki mundurów Armii Księstwa Warszawskiego, rzadko spotykany orzeł z blachy naczelnej rogatywki Księstwa Warszawskiego z kolekcji Marcina Zdrojewskiego.
Kilkaset cynowych żołnierzyków w mundurach Księstwa Warszawskiego i Wielkiej Armii w mistrzowskim malowaniu p. Agnieszki Axentowicz udostępnionych przez p. Marka Axentowicza, prezesa Fundacji Axentowiczów.
 
Wystawę wzbogacają repliki mundurów armii Księstwa Warszawskiego.
W trakcie wernisażu zabrzmiały salwy armatnie na cześć Napoleona z działa obsługiwanego przez kanonierów Stowarzyszenia Artylerii Dawnej Arsenał i grupę rekonstruktorów w mundurach piechoty armii Księstwa Warszawskiego.
 
 
Kurator wystawy: Artur Rogalski
Projekt plakatu: prof. Lech Majewski
Patronat : Ambasada Francuska

Wystawa w piwnicach gotyckich Zamku w Liwie potrwa od 18 grudnia 2021 r. do 31 marca 2022 r. 

Na wystawie zaprezentowaliśmy kilkaset eksponatów ze zbiorów prywatnych polskich kolekcjonerów oraz muzealia przechowywane w Muzeum Zbrojowni na Zamku w Liwie.

Share

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.