Skip to content Skip to footer

Wystawa poświęcona Bonie Sforza d’Aragona, królowej Polski, Wielkiej Księżnej Litewskiej, księżnej Rusi, Prus, Mazowsza itd. księżnej Bari i Rosano oraz jej potomkom.

Liw – miasteczko ze średniowiecznym rodowodem może pochwalić się nie tylko zamkiem, ale też wspaniałą drewnianą architekturą.

Muzeum Zbrojownia na Zamku w Liwie postanowiło uczcić okrągłą rocznicę powstania zasłużonej dla Polski szabli okolicznościową wystawą.

Wydarzenie okolicznościowe
Fryderyk Skarbek na tle swojej rodziny

Na zamkowej wieży obejrzeć można wystawę o liwskich kościołach

Prezentacja na Zamku w Liwie stanowi jedną z prac dyplomowych artysty. Patryk Wilk zaprasza odbiorców do świata, w którym próbuje opowiedzieć czym jest strach i lęk

Księżna Anna Mazowiecka z Radziwiłów (1475 – 1522) stała się główną bohaterką wczorajszej konferencji i wystawy na zamku w Liwie.

Dragoni to specyficzny, uniwersalny rodzaj wojska umiejący walczyć i konno i pieszo powstał na zachodzie Europy u schyłku XVI w.

Twórczyni ludowa z powiatu węgrowskiego zajmuje się działalnością artystyczną już ponad 30 lat. Pracuje w zakresie tradycyjnych dyscyplin rękodzielniczych: tkactwa dywanów dwuosnowowych, wycinankarstwa z opłatka, wytwarzania rekwizytów obrzędowych (palm wielkanocnych) oraz wykonywania kwiatów z bibuły.

Zabytkowa broń i malarstwo orientalne ze zbiorów Muzeum Azji Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie

Stanisław Drąg urodził się w 1941 r. w Kałkowie k. Ciepielowa. Po ukończeniu Liceum im. Jana Kochanowskiego w Radomiu (1960 r.)

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.