Skip to content Skip to footer

Wieża

Zamkowa Wieża – wspaniały widok na Dolinę Liwca ze szyty gotyckiej warowni.

 Wieża zamku w Liwie to wspaniały przykład architektury obronnej z początku XV w. Masywne przypory i grube mury chroniły kiedyś broniących Liwa wojowników, dzisiaj udostępnione jako galeria wystaw zachęcają w letnie gorące dni swoim chłodem.

 Wieża zamkowa to trzy komnaty – pierwsza, na którą wejść z poziomu drewnianego pomostu, to przejście bramne. Wstęp do tej części wieży jest bezpłatny w godzinach otwarcia muzeum. Zobaczyć tam można prezentację ekspozycji głównej, a tarcze i broń wiszące na ścianach nadają jej średniowieczny, gotycki charakter.

 Druga komnata to już galeria – po wejściu stromymi, drewnianymi schodami podziwiać możemy od wewnątrz grube ceglane mury. Ciekawym elementem tej kondygnacji jest okno strzelnicze skierowane w stronę pomostu.

 W trzeciej, najwyższej komnacie wyjrzeć można przez okno na pomost i Liw, natomiast z punktu widokowego – na malowniczą Dolinę Liwca i rzekę Liwiec. To na tej kondygnacji strażnicy wypatrywali niebezpieczeństw. Wrażenie robi, tak różna od dzisiejszej, średniowieczna toaleta 😉

Wieża

Zamkowa Wieża – wspaniały widok na Dolinę Liwca ze szczytu gotyckiej warowni.

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.