Skip to content Skip to footer

W roku 2023 kolejna odsłona naszego kulinarnego festiwalu – tym razem inspiracją jest kuchnia włoska.
 
Gośćmi będą specjaliści związani z kuchnią historyczną i regionalną, w tym m.in. znany kucharz Łukasz Modelski – z wykształcenia historyk sztuki i kultury średniowiecza, z zawodu redaktor (m.in. wieloletni wiceszef „Twojego Stylu”). Autor reportaży historycznych i zbiorów wywiadów oraz książek dotyczących historii kuchni. Pisujący o winie i gastronomii felietonista, uczestnik wielu inicjatyw kulinarnych, związanych m.in. z próbą określenia kanonu polskiej kuchni. W radiowej Dwójce prowadzi „Drogę przez mąkę” ­­- kultową audycję o związkach kuchni i literatury.
 
Ciekawostki z zamkowej kuchni zaskoczą zapewne nie jednego smakosza, a zaproszeni goście uchylą rąbka tajemnicy dawnych receptur. Na imprezie na pewno nie zabraknie muzyki, stoisk z regionalnymi przysmakami oraz warsztatów kulinarnych i rękodzielniczych.
 
Wśród atrakcji:
Historyczna kuchnia włoska
Degustacje dań
Pokazy kulinarne
Włoska muzyka na żywo
Kulinarne inspiracje
Kiermasz produktów regionalnych
 
Niedługo podamy szczegółowy program imprezy 🙂
Wstęp wolny
Do zobaczenia w Liwie !

Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dla wystawców:

Festiwal w Zamkowej Kuchni na Szlaku Książąt Mazowieckich

Zapraszamy wszystkich koneserów dobrej kuchni do Zamku w Liwie, gdzie liwska warownia odsłoni swoje kolejne kulinarne oblicze.

Lipiec2023KucharzŁukasz ModelskiShare

BIP

© 2023. MUZEUM ZBROJOWNIA NA ZAMKU W LIWIE

Skip to content
Ta witryna ma na celu zapewnienie dostępności cyfrowej osobom niepełnosprawnym. Nieustannie poprawiamy komfort użytkowania dla wszystkich i stosujemy odpowiednie standardy dostępności.